środa, 23 kwietnia 2014

Kwieciści Królowie

Dziś o przepięknych "kwiecistych chłopcach". Obecnie większość gwiazd K-POP'u stylizuje się właśnie na nich. Jednak, są tacy, którzy rozkładają na łopatki nie tylko innych mężczyzn (bo ich cudowności ciężko jest dorównać!), ale też i panie.

Kim jest Kwiecisty Chłopiec (Flower Boy)?
Otóż, zazwyczaj to określenie dotyczy chłopców/mężczyzn, przystojnych łamaczy kobiecych serc. Jest w tym wszystkim jeden haczyk, ponieważ ich wygląd jest często aż nazbyt kobiecy.

Zgodnie z definicją, Flower Boys są wrażliwi, delikatni i romantyczni.

W każdym "modnym" zespole chociaż jeden członek ma za zadanie podbijać serca swą cudownością, obecnie wśród gwiazd K-POP'u ilość zachwycających chłopaków, może przyprawić o istny ból głowy. Ale co można na to poradzić? Taki trend się, jak widać, przyjął. Jedynym problemem okazuje się rozróżnienie Flower Boys od kobiet, a Tomboys (kobiecy odpowiednik Flower Boy) od chłopców. Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że Flower Boy zostaje łamaczem kobiecych serc, by ukryć swoje zainteresowanie mężczyznami, a Tomboy z kolei ma interesować się kobietami. Jednak często bycie Flower Boy albo Tomboy wiąże się tylko z odmiennym stylem, sposobem bycia, nie zaś orientacją seksualną.

Chciałam dziś pokazać Wam, jak życie może być pełne niespodzianek, a Flower Boys mogą nas zaskoczyć. Na przykład, przeglądając zdjęcia w Internecie trafiam na miniaturkę i myślę: "O! Jaka ładna dziewczyna!". A potem doznaję olśnienia: "Przecież to facet!"

Dajmy na to Heenim (Heechul, Super Junior), chociaż ja potrafię rozpoznać go w nawet najbardziej kobiecym wydaniu, okazuje się, że nie trudno pomylić go z dziewczyną.
A przedstawienie go osobą niezwiązanym z K-POP'em brzmi: "Heenim, najpiękniejsza dziewczyna jaką kiedykolwiek widziałam!"
Oto Heenim~! <--klik
Wiecznie niezmienny w swej cudowności, nic nie robi sobie z zagubionych fanów.

    

Inny przykład, który aż nazbyt często "robi mnie w bambuko", to Jang Geun Suk. Piękny, uroczy i niekiedy aż za dziewczęcy! 
 

Ren (NU'EST)

Teamin (SHINee)
Jak widać, zdjęć można by mnożyć i dodawać! A tacy idole, jak Heechul (Super Junior), Jang Geun Suk (Team H), Teamin (SHINee), Ren (NU'EST) są znani z bycia właśnie Flower Boys. Oczywiście, można by imiona "pięknych i uroczych" wymieniać bez końca, ale na tych Kwiecistych Królach poprzestanę.

A Wy macie jakiegoś własnego, ulubionego Flower Boy'a?

____________
Po więcej wiadomości o Tomboys odsyłam do Korean Dreams.
Natomiast, po Flower Power (poczytać refleksje o Kwiecistych) TUTAJ.
I zachęcam do polubienia facebook'owej strony: Lubię kwiatki
(taka niepozorna nazwa, prawda?)

A proces stawania się Flower Boys bardzo ładnie ukazuje drama "Shut up: Flower Boy Band", którą jak najbardziej, POLECAM. :)


2 komentarze:

  1. mm padłam-umarłam poraziło mnie to piękno :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Jang Geun Suk <3
    cudo:3
    Shut up: Flower Boy Band -> także polecam tą dramę

    OdpowiedzUsuń