niedziela, 29 września 2013

Always


Kraj produkcji: Korea Południowa
Rok produkcji: 2011
Gatunek: melodramat

Długo zastanawiałam się czy obejrzeć ten film... Ostatecznie doszłam do wniosku, że najwyższa pora to zrobić. I jedyne czego żałuje, to fakt, że miałam wcześniej jakieśkolwiek wątpliwości. :)

Opis: Historia byłego boksera-Cheol Min (Ji-seob So) oraz wrażliwej Jeong Hwa (Hyo-ju Han), która staciła wzrok w wypadku samochodowym. Chłopak postanawia wrócić do zwyczajnego życia i zatrudnia się jako stróż, gdzie poznaje niezwykłą dziewczynę.

Z każdą chwilą dowiadujemy się o bohaterach coraz więcej. Opowieść jest o poświęceniu i miłości. Uczuciu, które ma niezwykłą siłę.

Jeśli zaś chodzi o stronę techniczną, to jest co podziwiać. Fabuła-ciekawa, a sam film spokojny i wciągający. Doskonały na jesienny wieczór.

Gdy czytałam różne opinie na temat tej produkcji, to wszyscy pisali o zalewających ich łzach. Ja oświadczam, iż nie płakałam. Kilka razy łza kręciła mi się w oku, to prawda. Jednak nie trzeba od razu przewidywać najgorszego. Bo i sam film wart jest o wiele lepszej i bardziej złożonej opinii. POLECAM.

Moja ocena: 10/10

5 komentarzy:

  1. Po obejrzaniu zwiastunu się rozczuliłam :3 można ten film zobaczyć z tłumaczeniem polskim? Jakby nie było angielski nie jest przeszkodą ^^

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Można, bo mi się jakoś udało... Trochę się naszukałam, bo kilka stron się buntowało, ale okazało się, że film jest dostępny na wieeelu stronach. Chociażby na zalukaj.tv (http://zalukaj.tv/zalukaj-film/13900/always_o_jik_geu_dae_man_2011_1_2.html). :)

      Usuń